- 22cze
- 14cze
NASI UCZNIOWIE NA GALI LAUREATÓW I FINALISTÓW KONOPA 2022
10 czerwca br. w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu odbyła się Gala laureatów i finalistów Konopa 2022. W uroczystości wzięli udział dyrekcja i nauczyciele ww. liceum, przedstawiciele lokalnych władz oraz laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z j. angielskiego, biologii, matematyki oraz matematyczno-chemicznego wraz z opiekunami. Miło nam przypomnieć, iż wśród nich znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.
W konkursie przedmiotowym z chemii, w którym udział wzięło 63 ósmoklasistów, I miejsce, a tym samym tytuł laureata, zdobyła Oktawia Brodecka. Laureatką II miejsca została Antonina Pańczak.
Z kolei w I edycji Interdyscyplinarnego Konkursu Matematyczno – Chemicznego, w którym zmagało się 72 uczniów, tytuł laureata przypadł w udziale również Oktawii Brodeckiej. Ponadto laureatem II miejsca w kategorii zespołowej została drużyna reprezentująca naszą placówkę w składzie: Oktawia Brodecka , Antonina Pańczak, Jakub Pochylski, Bartosz Strzelecki. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami, a ich opiekunowie podziękowaniami.
Ósmoklasistów do konkursów przygotowywały p. Justyna Kamińska I Hanna Andrejczak- Wicińska.
Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY WIELKIEGO SUKCESU!!!!
- 12cze
Wycieczka do Myślęcinka
8 czerwca br. uczniowie klas Ia i Ib razem z paniami: Marleną Jasińską, Joanną Chmielewską, Ireną Borlik i Anną Kasprzak wybrali się wspólnie do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.
Wycieczka rozpoczęła się spacerkiem po terenie ZOO. Dzieci spotkały niedźwiedzie, tygrysy, lamy, łosie, sarny, rysie, dziki, zebry, pawie i wiele innych pięknych zwierząt. Po spacerze przyszedł czas na pyszny obiad i zakup pamiątek. Ostatnim punktem wycieczki była wspaniała zabawa w Parku Rozrywki, gdzie zabaw nie było końca.
Wszyscy zmęczeni, ale co najważniejsze zadowoleni, wróciliśmy do Rogowa.
- 09cze
Pasowani na czytelników
7 czerwca najmłodsi uczniowie z klas 1. złożyli uroczystą obietnicę, że będą dobrymi czytelnikami.
Tego dnia na pierwszoklasistów w holu szkolnym na drugiej godzinie lekcyjnej czekała niespodzianka. Zostali tam przywitani przez panie z biblioteki: Kamilę Dobrowolską, Agnieszkę Sytek i Annę Duszyńską oraz starsze czytelniczki z klasy 5b: Maję Warzochę, Hannę Wardę, Julię Szymańską i Dobrochnę Szymczak. Prowadząca wydarzenie czytelnicze pani Kamila powitała kolejno wszystkich obecnych: bohaterów dnia z klasy 1a, a potem z 1b, dyrektora szkoły pana Krzysztofa Kusia, wicedyrektor panią Magdalenę Wardę oraz wychowawczynie: panią Marlenę Jasińską, panią Irenę Borlik oraz towarzyszącą im nauczycielkę religii panię Violettę Antkowiak. Na początku dziewczęta zadały dzieciom pytania o to, co najchętniej czytają i czy znają korzyści płynące z czytania. Uczniowie chętnie odpowiadali zarówno swoim starszym koleżankom, jak i paniom bibliotekarkom, aktywnie uczestnicząc w pogadance czytelniczej. Następnie powtórzyli tekst przysięgi pasowania na czytelnika, obiecując szanować książki i przestrzegać wszystkich obowiązków czytelnika, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na koniec otrzymali pamiątki pasowania w postaci wkładki z prośbą książki do dzieci oraz "Wyprawki Czytelniczej" nadesłanej z Instytutu Książki.
- 09cze
Wycieczka Kraków-Pieniny
W dniach 1-3 czerwca br. blisko pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z klas 8a, 8b i 7c pod opieką nauczycieli: D. Trzeciaka., Z. Łubeckiej, M. Michalczaka i A. Kasprzak pojechała w Pieniny.
W programie wycieczki znalazły się m.in. spacer po Krakowie, podczas którego młodzież podziwiała architekturę i zabytki tego miasta oraz wejście na najwyższy szczyt Pienin -Trzy Korony, skąd podziwiano panoramę polskich gór. Jednak największą atrakcją okazał się spływ Dunajcem wśród niczym nieskażonej dzikiej natury, śpiewu ptaków i kojącego szumu wody.
Zmęczeni całodzienną wędrówką młodzi turyści z Pałuk odpoczywali i regenerowali siły w ośrodku "Pod Cyrhlą", gdzie czekały na nich smaczne posiłki, był też czas na wspólne rozmowy i integrację. Podobnie jak ładna, słoneczna pogoda, grupie dopisywały dobre humory.
Tę wspólną wycieczkę z pewnością zapamiętają szczególnie ósmoklasiści, dla których była ona zarazem ostatnią w tej szkole.
- 07cze
Z wizytą w Zaurolandii
6 czerwca br, uczniowie klasy 1b razem z p. Ireną Borlik i Anną Kasprzak wybrali się na spacer wzdłuż linii brzegowej Jeziora Rogowskiego z DINOZAURAMI Z ZAUROLANDII. Wśród nich były roślinożerne centrozaury z rogiem na nosie, olbrzymie wulkanodony, mamenchizaury o szyi dłuższej niż ma żyrafa, mastodonzaury, których szczątki odnaleziono m.in. na terenie Polski, największe jurajskie drapieżniki lądowe - allozaury oraz doskonale wszystkim znane tyranozaury.
Po spacerze uczniowie spędzili miło czas, korzystając z atrakcji parku rozrywki.
Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY PANI JOANNIE KASPRZAK ZA ZASPONSOROWANIE BILETÓW WSTĘPU!!!
- 06cze
Kolejne tytuły laureatów i finalistów – Interdyscyplinarny Konkurs Matematyczno – Chemiczny.
26 kwietnia br. w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu odbyła się I edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Matematyczno – Chemicznego.
Konkurs ten składał się z 4 części: I indywidualnej, II zespołowej, III eksperymentalnej i IV doświadczalnej. Do udziału w konkursie stawiło się 18 zespołów czteroosobowych, czyli 72 ósmoklasistów z Inowrocławia, Kruszwicy, Pakości, Janikowa, Dąbrowy Biskupiej, Ośniszczewka, Złotnik Kujawskich, Strzelna oraz Janowca Wielkopolskiego i Rogowa.
W zmaganiach indywidualnych tytuł laureata uzyskała Oktawia Brodecka, zajmując I miejsce. Natomiast tytuł finalisty przypadł w udziale Antoninie Pańczak i Jakubowi Pochylskiemu.
W zmaganiach zespołowych, które polegały na rozwiązywaniu zadań obliczeniowych, zadań eksperymentalnych, a następnie wykonanie i zaprezentowanie własnego doświadczenia, uczniowie wykazali się wiedzą, kreatywnością oraz sprytem. Zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: Oktawia Brodecka, Antonina Pańczak, Jakub Pochylski i Bartosz Strzelecki – zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka matematyki p. Hanna Wicińska – Andrejczak i nauczycielka chemii p. Justyna Kamińska.
- 31maj
Wycieczka do Torunia
23 maja br. o godzinie 6.30 klasy 3a i 3b pod opieką nauczycielek: Aliny Winiarskiej, Mirosławy Żelek i Marleny Jasińskiej, pojechały na wycieczkę do Torunia.
Na początku trzecioklasiści udali się do planetarium, gdzie poszerzyli swoją wiedzę na temat zjawisk zachodzących we Wszechświecie, oglądając film „Cudowna podróż”. Potem była wizyta w ogrodzie zoobotanicznym. Następnie nieco zmęczeni zwiedzaniem młodzi turyści zjedli smaczny posiłek w restauracji McDonald's. Na koniec zwiedzili miasto Mikołaja Kopernika, kupili pamiątki z nim związane oraz słynne toruńskie pierniki, a przed wyjazdem przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyli krótki spacer nabrzeżem Wisły.
Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swoich domów późnym popołudniem.
- 19maj
Laureatki i finaliści konkursów przedmiotowych uhonorowani
W czwartek, 19 maja o godzinie 11.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VIII z dyrekcją szkoły i starszą wizytator Grażyną Szymańską. Wizyta związana była z wręczeniem dyplomów i statuetek laureatom i finalistom konkursów kuratoryjnych w roku szkolnym 2021/2022.
Przypominamy, że w gronie najlepszych znaleźli się
Antonina Pańczak kl. 8d - laureatka konkursu z chemii i finalistka konkursu z biologii;
Oktawia Brodecka kl. 8a - laureatka konkursu z chemii;
Jakub Pochylski kl. 8c - finalista konkursu z chemii
Zarówno Dyrektor szkoły Krzysztof Kuś, jak i Pani Wizytator w swoich krótkich wystąpieniach podkreślali, iż znalezienie się w ścisłym gronie laureatów i finalistów, to niezwykłe osiągnięcie naszych ósmoklasistów, ponieważ w konkursach przedmiotowych cieszących się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży, bierze udział ok. 5-6 tysięcy uczniów z całego województwa.
Jeszcze raz gratulujemy całej trójce i życzymy dalszych, wspaniałych osiągnięć!
W przygotowaniach do poszczególnych etapów uczniom pomagały: mgr Justyna Kamińska i mgr Anna Pańczak.
- 19maj
Niezapomniana lekcja plastyki
18 maja br. uczniowie klas 7b i 7c pojechali do Muzeum Narodowego w Poznaniu na lekcję muzealną: „Jak patrzeć na dzieło sztuki?”, którą zorganizowała p.Karina Potocka-Dyro- nauczycielka plastyki. Opiekę nad grupą sprawowali także wychowawcy: p. Hanna Wicńska-Andrejczak i p. Daniel Trzeciak oraz p. J. Czerniejewska.
Podczas spaceru po salach muzealnych siódmoklasiści uczyli się odczytywać oglądane dzieła sztuki, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i odczuciami na ich temat. Prowadzącej zajęcia zwróciła uwagę na złożoność budowy oraz odbioru obrazów. Następnie na wybranych przykładach omówiła, jak analizować i interpretować to, co artysta uwiecznił na płótnie oraz wyjaśniła, jak wyciągać wnioski wynikające z uważnej obserwacji. Młodzież uznała pobyt w salach muzealnych za inspirujący i pouczający.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zjedli posiłek w restauracji McDonald's, po czym wrócili do Rogowa.
- 16maj
Nasi uczniowie laureatami i finalistami XIX Konkursu Chemicznego !!!
21 kwietnia br. w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu odbyła się XIX edycja Konkursu Chemicznego dla Uczniów Klas Ósmych. Do udziału w konkursie stawiło się 63 ósmoklasistów z Inowrocławia, Kruszwicy, Rusinowa, Pakości, Janikowa, Dąbrowy Biskupiej, Ośniszczewka, Gniewkowa, Tuczna, Złotnik Kujawskich, Strzelna oraz Janowca Wlkp. i Rogowa. Najlepsze wyniki, a tym samym tytuł laureata uzyskały uczennice naszej szkoły tj.: Oktawia Brodecka - I miejsce i Antonina Pańczak - II miejsce. Natomiast tytuł finalisty przypadł w udziale Jakubowi Pochylskiemu. Całej trójce serdecznie gratulujemy znakomitej wiedzy chemicznej i sukcesu!!! Życzymy wielu kolejnych tak wspaniałych osiągnięć. Uczniów do konkursu przygotowywała Justyna Kamińska.
- 14maj
Zosia Kozłowska na podium XX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Gżegżółki”!
13 maja w Szkole Podstawowej im. W. Dobaczewskiej w Gąsawie odbył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Gżegżółki”, w którym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Zofia Kozłowska z kl. IV a i Amelia Smoter z kl. V a.
Aby wziąć udział w eliminacjach powiatowych, dziewczyny musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych i przejść etap szkolny. Zosia Kozłowska nie tylko okazała się najlepsza spośród czwartoklasistów w szkole, ale zajęła też 2. miejsce w powiecie. Amelia uplasowała się tuż za podium. W zmaganiach ortograficznych rywalizowało ze sobą 9 szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było uzupełnienie tekstu z lukami. Poziom, jaki reprezentowali tegoroczni uczestnicy, był bardzo wysoki. Komisja konkursowa musiała przeprowadzić aż dwie dogrywki - dla uczniów klas czwartych i piątych. O bardzo dobrym przygotowaniu naszych reprezentantek świadczy to, że obie musiały wziąć w nich udział. Serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennice do konkursu przygotowywały Jolanta Czerniejewska i Izabela Plucińska.
- 13maj
Michał Substyk zwycięzcą powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej!!!
10 maja br. odbył się powiatowy Turnieju Wiedzy Pożariczej, w którym naszą szkołę reprezentowali: Weronika Piekarska, Zofia Zielińska, Oliwia Wrzesińska i Michał Substyk. Zwycięzcą eliminacji został Michał Substyk, a trzecie miejsce zajęła Zosia Zielińska. Uczniów do konkursu przygotowywał Maciej Michalczak. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za Michała w etapie wojewódzkim, który dobędzie się 23 maja.
- 11maj
Jak zostać honorowym krwiodawcą
W poniedziałek, 9 maja br. Szkolne Koło PCK zorganizowało spotkanie dla uczniów naszej szkoły z Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Św. Floriana i Rejonowego Oddziału PCK w Turku - Piotrem Dewickim oraz Urszulą Bylińską - Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi w Rogowie.
Zaproszeni goście wygłosili prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym na temat honorowego oddawania krwi, której celem było promowanie tej szczytnej idei oraz zdrowego trybu życia, a także uzmysłowienie młodzieży, jak ważnym elementem dla ratowania ludzkiego życia są zapasy krwi. Uczniowie dowiedzieli się, m.in., iż idea honorowego krwiodawstwa opiera się na ratowaniu życia ludzkiego – głównie osób poszkodowanych w wypadkach, oczekujących na operacje chirurgiczne czy przeszczep szpiku kostnego. Poza tym poznali korzyści wynikające z bycia honorowym krwiodawcą i usłyszeli, kto może nim zostać, a kto nie. Podsumowaniem i uzupełnieniem wykładu był krótki film, a pamiątką ze spotkania gadżety promujące krwiodawstwo w postaci kubków, ołówków i magnesów.
Pamiętajmy! Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może moja krew uratuje życie innego człowieka.
- 09maj
Święto Konstytucji 3 Maja
Środa 4 maja br. w naszej szkole była dniem obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Rozpoczął się on pochodem nauczycieli wraz z dyrekcją szkoły oraz uczniami na rynek w Rogowie. Na czele znajdowało się troje uczniów, którzy jechali bryczką. Uczniowie ci przebrani byli za króla i posła na sejm czteroletni oraz za damę dworu. Ich zadaniem było przypomnienie historii uchwalenia Konstytucji w 1791 roku, co uczynili po dotarciu wszystkich uczestników pochodu na rynek. Zanim odegrano scenkę historyczną, odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie klas 1-3 udali się do sal na zajęcia plastyczno – techniczne, gdzie wykonywali prace pt.: „ Symbole narodowe” pod okiem wychowawców. Pozostali uczniowie utworzyli w hali sportowej żywą flagę oraz mapę granic naszego kraju również w barwach biało-czerwonych. Na ten dzień zaplanowano także tzw. grę miejską w czterech grupach wiekowych. Na zwycięzców czekała słodka nagroda oraz wspólne śpiewanie piosenek związanych z tym świętem przeplatanych układami ruchowymi z wykorzystaniem biało-czerwonych pomponów, szarf oraz flag Polski.
- 04maj
"Noc w szkole. Wieczór z książką",
Uczniowie klas 7-8 wzięli udział w wydarzeniu "Noc w szkole. Wieczór z książką", które odbyło się w czwartek, 28.04.2022 Pierwotnie miała zostać utworzona jedna 20- osobowa grupa. Jednak liczba osób zainteresowanych tym wydarzeniem przeszła najśmielsze oczekiwania i osiągnęła liczbę 75 uczestników, ale chętnych było znacznie więcej. W czasie zajęć pozalekcyjnych, w specjalnie przygotowanych salach, miało miejsce wspólne czytanie książki ,,Dlaczego warto czytać?" Jacka Łapińskiego, a podczas plotek przy herbatce, dyskutowano i omawiano przeczytany tekst. Było to przygotowanie do spotkania z pisarzem, które ma się odbyć 6 maja, gdyż uczniowie i nauczyciele chcą godnie przyjąć swojego gościa. Później miały miejsce zabawy integracyjne: studio makijażu, święto kapelusza, piżama party, gdzie fotografowano i filmowano najlepsze kompozycje artystyczne. W finale odbyła się bitwa na poduszki i konkurs karaoke. Następnego dnia, w piątek, 29.04.2022, decyzją Dyrekcji szkoły, uczniowie uczestniczący w tej formie zabawy byli zwolnieni z kartkówek, zadań domowych i odpowiedzi. Uczniowie zachowali się odpowiedzialnie i na tę noc, obowiązkowo, zgodnie z obietnicą, zabrali ze sobą dobry humor i pozytywne nastawienie. Już nie mogą się doczekać kolejnej zabawy, którą zaplanowano na jedną z czerwcowych nocy. Organizatorami wydarzenia byli : Agnieszka Sytek, Adriana Straube, Marzena Brodecka, Magdalena Warda, Anna Duszyńska, Danuta Kinga Bykowska, Zyta Łubecka, Karol Nojgebauer, Izabela Plucińska
- 04maj
Ósmoklasiści reprezentowali naszą szkołę w konkursach
W dniach 21 i 26 kwietnia br. nasi uczniowie wraz ze szkolnym opiekunem p. Justyną Kamińską wybrali się do Inowrocławia, aby wziąć udział w konkursach organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Łącznie przystąpiło do nich 18 czteroosobowych zespołów ze szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą placówkę reprezentowali: Oktawia Brodecka, Antonina Pańczak, Jakub Pochylski i Bartosz Strzelecki.
Pierwszego dnia odbył się konkurs chemiczny, w którym: Oktawia Brodecka, Antonina Pańczak i Jakub Pochylski, zmagali się z testem zawierającym zadania zamknięte i otwarte.
Natomiast 26 kwietnia przeprowadzono Interdyscyplinarny Konkurs Matematyczno – Chemiczny pod Patronatem Rektora Politechniki Bydgoskiej składający się z czterech etapów: pierwszego– indywidualnego i pozostałych części – zespołowych. Najpierw uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną i chemiczną oraz praktyczną poprzez doświadczenia, m.in. badanie odczynu roztworów czy układanie tangramu. Następnie prezentowali przed komisją konkursową własne doświadczenie chemiczne.
Wszystkim towarzyszyła naukowa atmosfera, zdrowa rywalizacja, a także świetna zabawa. Czekamy na wyniki, które już niebawem.
- 28kwi
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
27 kwietnia w GDK w Rogowie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do rozwiązywania testu, składającego się z 30 pytań przystąpili uczniowie i uczennice ze szkół w Rogowie, Gościeszynie i Mięcierzynie. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych, a stawką był awans trójki najlepszych uczestników do etapu powiatowego OTWP, który odbędzie się 11 maja w Lubostroniu.
Naszą szkołę z wysokim wynikami reprezentowali:
z klas 1-4:
Zofia Zielińska - I miejsce Weronika Piekarska- III miejsce Nina Walkowska - IV miejsce
z klas 5-8:
Oliwia Wrzesińska- I miejsce Michał Substyk- II miejsce Bartosz Glapa - VII miejsce
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu. Uczniów do turnieju przygotowywał p. Maciej Michalczak.
- 27kwi
- 15kwi
Archiwum Aktualności